AleCzad (6-mcy) | Sery Łomnickie
Cena:  6,5 PLN
Chwilowy brak produktu

AleCzad (6-mcy)

Nowość w naszej krowiej kolekcji – ser długo dojrzewający typu cheddar. Wytwarzany jest metodą skandynawską, która została przez nas podpatrzona w trakcie pobytu w Finlandii, w serowarni specjalizującej się w wyrobie tego typu serów.

Metoda wykonania jest bardzo pracochłonna jednak efekt końcowy jest niesamowity. Ser w smaku bardzo bogaty. Dojrzewa  w specjalnych warunkach, bez dostępu powietrza i dlatego nie wytwarza ,  tak charakterystycznej dla serów  dojrzewających, skórki.

Wersja 6 miesięczna charakteryzuje się maślanym smakiem z wyraźniejszą nutą ostrości. Nie sposób go ominąć przy wyborze  na deskę serów. Im  bardziej dojrzały, tym ciekawsze smaki i aromaty w nim grają.

W naszej ofercie dostępna jest również jego młodsza wersja – 3 miesięczna. Charakteryzuje się ona większą łagodnością smaku.

* Warunki zakupu: zamówienia serów na wagę realizujemy dla gramatur będących wielokrotnością 10 dag. Minimalna ilość sera, którą można zamówić, to 20 dag (zamówienia mniejsze zostaną zwiększone do 20 dag). Podana kwota jest wartością orientacyjną, gdyż ostateczna gramatura może się nieznacznie różnić. Sery są pakowane próżniowo – zazwyczaj jako jeden kawałek o wadze zbliżonej do wybranej w zamówieniu. W przypadku, gdy dany produkt ma zostać przygotowany w specjalny sposób (np. zapakowany oddzielnie lub przesłany w postaci całego krążka), prosimy o zaznaczenie tego w formularzu zamówienia.
Inne produkty z tej kategorii: