O Hali i serach
Nasze sery produkujemy naturalnie i w sposób tradycyjny. Sery łomnickie są wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych, prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa. Promujemy nasze sery i inne produkty lokalne, które do sera dobrze się komponują i taka jest idea naszej rodzinnej firmy. Część serów nazywamy nazwami szczytów i gór Karkonoskich (Śmielec, Pohulanka, Koziniec, Krowiniec itp.), aby wzmocnić więzi z regionem i popularyzować turystykę kulinarną.
Nasi klienci to przede wszystkim turyści. Przyjmujemy ich w Łomnickiej Hali Mlecznej (to też nazwa historyczna). W sklepiku mogą kupić nasze wyroby, degustować sery, wypić dobrą kawę z kozim mlekiem, delektować się lodami na bazie koziego i owczego nabiału, a podczas tego obserwować produkcję i dojrzewanie serów przez przeszklone ściany. Przyjmujemy grupy, w rożnym wieku. Popularyzujemy wiedzę o ekologii, zdrowej żywności i tradycjach regionu.
Turyści, którzy nas odwiedzają, przyjeżdżają z całej Polski, a także z zagranicy.
Korzystamy z wielu różnych form promocji. Współpracujemy z Lokalną Grupą Działania, z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu, z Dolnośląską Organizacją Turystyczną. Należymy też do Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.
Mamy dwie strony internetowe i korzystamy z mediów społecznościowych.
Największą satysfakcję sprawia nam zadowolenie naszych klientów. Cieszymy się, jak klienci chwalą nasze sery za ich niezwykłe walory smakowe i dużą różnorodność.
Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się stworzyć ciekawe, innowacyjne miejsce, gdzie ludzie chętnie przychodzą, odwiedzają nas i zamawiają nasze produkty. Chcemy nadal procować, doskonalić naszą pracę i technikę wyrobu serów. Mamy ciągle nowe pomysły i będziemy o to miejsce dbać i je pielęgnować.
Bożena i Daniel Sokołowscy